Pravidla

Trasy závodu vedou po veřejných komunikacích, lesních cestách a pěšinách. Po zpevněném i nezpevněném povrchu. Dětská trasa měří cca 1 km. Krátká trasa měří cca 5,5 km a dlouhá trasa měří cca 12 km. Převýšení dlouhé trasy činí cca 171 m. Obtížnost krosových pasáží ovlivní aktuální povětrnostní vlivy. Závodí se na vlastní nebezpečí s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav.

 1. Start proběhne z místa určeného organizátorem a čase, který organizátor dopředu určí.
 2. Pokud běžec seběhne mimo danou trať, musí se vrátit do místa, kde trať opustil a pokračovat v závodě dál po určené trase.
 3. Každý běžec získá ve startovním balíčku své startovní číslo, to musí mít na sobě viditelně umístěno.
 4. Každý závodník je povinen mít u sebe mobilní telefon a číslo na pořadatele závodu (p. Říha, tel.: 724033705).
 5. Závod se běží za normálního provozu, běžci musí dodržovat pravidla silničního provozu tj. zákon 361/2000 Sb. – Zákon o silničním provozu.
 6. V průběhu závodu závodníci nesmějí požívat alkohol ani jiné omamné látky.
 7. Pořadatel nezodpovídá za škody vzniklé závodníkům ani jimi způsobené. 
 8. Pořadatel není odpovědný za jakoukoli škodu na zdraví a majetku nebo jinou úhonu vzniklou účastí na závodu nebo jeho sledováním.
 9. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli zastavit závod nebo reagovat na nepředvídatelné situace, aby zajistil bezpečnost všech běžců (náhlá prudká změna počasí, bouřka, vichřice, větrný polom, apod.).
 10. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu pravidel či termínu.
 11. Přihlášením do závodu souhlasí běžci s jeho pravidly a zavazují se pravidla a pokyny dodržovat.
 12. Startovné je konečné a po zaplacení nevratné.
 13. Udržuj pořádek, závodníci nesmí po trase závodu odhazovat žádné odpadky a ani jinak poškozovat přírodu. Odpadků je možné se zbavit pouze na vyznačené občerstvovací stanici zhruba v prostředku dlouhé trati.
 14. Veškeré obrazové i zvukové záznamy a podobizny účastníků pořízené během závodu mohou být použity k vlastní propagaci organizátora nebo k propagaci jeho partnerů bez jakéhokoliv nároku účastníků na jakoukoliv odměnu.
 15. Dětská trasa je vypsána pro věkovou kategorii do 15 let. Pro přihlášení je nutný souhlas zákonného zástupce, potvrzený na přihlášce k závodu přímo při registraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..